This is my life...

o mně a mých tajnostech

AKCE

Astronomická expedice 2008

      Letošní expedice byla úplně jiná než ta předchozí. Nejspíš to bylo hlavně tím, že už jsem nebyla naivním nováčkem a nemusela povinně na všechny přednášky.

      Příjezd byl tentokrát příjemný. Dostavil se blahý pocit bytí mezi svými. Konečně zas s lidmi, které vidím tak ráda, ale tak málo!

        První víkend byla v Úpici pouť, moje první. J V pátek jsme společně oslavili u kelímků piva a koňského karboše začátek 16ti denního “nebe na zemi”. A hned tu noc mě šokovalo, že jsem za ten rok zapomněla, jak krásná dokáže obloha v Úpici být. Delfínek, Mléčná dráha, x a h okem…. O tom si ve větších městech můžem nechat jen zdát.

 Aaaaaaach, začíná kolotoč vzpomínek, nezadržitelně….

      Horlivé noční pozorování. Ještě horlivější čtení. Klárka, já a strašidelný dům za třicet. Zdeněček a rachot mlýnku na kávu. Dobírání si Pipina. Vodní dýmka. Dva táboráky. Paulieho kytara. Ochotné kuchařky, schopné se pro vaše hladové žaludky i samy uvařit. Noční třas. Tolik vrstev oblečení, že se člověk nemůže skoro ani hýbat. Úpická jahodovo-vanilková točená zmrzlina. Toman. Žižka. Alešův párek za pětadvacet. Krakonoš versus Gambrinus. Stavění antény. Natírání bazénku barvou, která není voděodolná. Zdeněčkův natržený špekáček. Sobotní návštěva Roubenky bez medoviny. Vzpomínky na dětství v Penthausu pomocí youtube.com. Taška plná hulení! Otravné cesty z kopce a do kopce.

       Malování hennou, které se nevydařilo. Měření sextantem, které nemá nic společného s erotickými hrátkami. Ranní káva bez kávy, mračna zákeřných vos, housky s máslem a s jedovatě červenou marmeládou. Ranní fronty na sprchu. Zrzaví zákeřní mravenci, schopní sežrat kdekoho, hlavně mě. Olivy. Bílé víno. Vodní pistole, hadice, skotské střiky a v neposlední řadě válečné Mattoni tažení. Mytí ešusu, u někoho i nemytí? Posedlost kuchařek dávat knedlíky zvlášť od masa a omáčky v mém děleném plastovém talíři. Odpolední spánek u zadní brány. Hlavolam, který nikdo nevyřešil (nebo snad ano?). Fyzikální deprese. Bouřka aneb proč Zdeněčka bolela záda…

        Expediční roztomilé děti. “Kurva, kdo sem dal ten gril, já ho zabiju!” Malé ego. Expediční monstrum. Granátová hvězda. Granátová hvězda. Granátová hvězda. Ulití se z poslední páteční přednášky. Hladová Garáž. Křiklavá expediční trička s pofidérními dámskými velikostmi. Ehm..už jsem zmínila granátovou hvězdu?

        Démoničin pozorovací deník na střeše kuchyňky. Večerní nebezpečné házení létajících talířů, následné modřiny. Klárčina nateklá noha. Stavění hangáru, při kterém mě štípla vosa. Turnaj piškvorek, kterého jsem se nezúčastnila. Sázková kancelář. Částečné zatmění Slunce. Divní cyklisti u snídaně a jiní podezřelí otravní návštěvníci. Kosočtverce na různých částech těla. Závěrečný noční vrh do bazénku na popud ředitelky. Rozlámané plastové židle. Gránátová hvězda!

Svoboda, štěstí, přátelství, krása, klid, pohoda, mír… A nesmírná chuť zastavit čas.

"Dáme Cherry?"

Odjezd domů.

 

Návrat?

 

Žádné komentáře