This is my life...

o mně a mých tajnostech

moje kuchařka

Ovocný kuskus

Tohle je jediná možnost, jak ukecat taťku, aby ty malé kuličky vzal do úst.... Já osobně preferuju kuskus na slano, se zeleninou, ale občas ho uvařím i tak... 

Doba přípravy: ca. 25 minut

Potřebujem: 250g kuskusu

                       mléko

                       1 bílý jogurt,  nesladký

                       cukr, skořice

                       rostlinný olej (3 lžíce)

                       máslo

                      350ml vody

                      4 švestky, 1-2 jablka, 1-2 nektarinky, hroznové víno, banán

Kuskus:

V hluboké teflonové pánvi smíchám 250g kuskusu s trochou oleje, cukrem a skořicí. Zaliju trochou vařící vody, aby se potopil, pak vařím a míchám, dokud se voda nevsákne do kuskusu. Pak ještě přileju trochu mléka, zamíchám a vypnu sporák. Nechám chvíli odpočinout.  Tak dvě minutky. Kuskus by měl být vláčný a trochu blemcavý, pozdějším vařením pak nebude. Když nebude blemcavý, bude později moc vysušený, a to mě nechutná. Takže raději nalejt trochu víc mlíka!

Mezitím co kuskus odpočívá, vezmu tak 4 švestky, 1-2 jablka, 1-2 nektarinky, jeden banán, popřípadě pár kuliček hroznového vína. Jablka oloupu, a se švestkami a nektarinkou nakrájím na kostičky, banán na plátky a kuličky vína nechám jak jsou.

Do kuskusu přidám trošku másla a nechám ho se rozpustit, co to pude, pak popřípadě kuskus dochutím skořicí a cukrem... Nakonec přidám ovoce a ještě tak dvě až tři minutky na mírném ohni povařím, za stálého míchání samozřejmě. Po uvaření je dobré jídlo nechat ještě pár minutek přikryté pokličkou odstát.

Podávám s dresingem:  1 bílý jogurt Activia (ten tmavší zelený, nesladký) smíchám s půlkou lžičky skořice

Žádné komentáře