This is my life...

o mně a mých tajnostech

pozorování

Pozorování Měsíce

13./14.8.2008  Křemýž (12 km za Teplicemi, vesnice)

23:30 - 00:20 SELČ

objekt : Měsíc

dalekohled: somet binar 25x100

Původně jsem měla v plánu, pozorovat u babičky Perseidy, na Měsíc bych mohla zůstat doma. Na weather.com hlásili, že v Ústí nad Labem bude krásná jasná noc... byla, ale jen do desíti večer :(

Večer v půl desáté jsem přijela k babičce a to byl na obloze jen sem tam mráček, tak sem si hezky všechno připravila....a ono se v deset zatáhlo (částečně)

3la jsme si teda udělat kafe a něco na imaginární půlnočku... v půl dvanácté se nabalila, vylezla ven, a na obloze nebylo vidět vůbec nic... ta oblačnost byla úúúplně všude, až na kousek, kde svítil Měsíc.

Proto sem se rozhodla, že si aspoň tu obří kouli nakreslim. I když i to už po půlnoci byl trochu problém,.. Zkrátka a jednoduše, obrázek mám, ale sem pěkně naštvaná!

Na kresbě je vidět (odspodu) kráter Schickard a Phocylides. Kousek níž je vidět podlouhlý Schiller (ta rýha). Tmavší plocha za Schickardem je Lacus Excellentiare.

Nahoře je vidět moře vláhy, Mare Humorum, bohužel ale nemá správnou vzdálenost od toho Schickarda... to bude tim, že sem to už nestihla nakreslit podle dalekohledu porádně, protože přišli hnusný tlustý mraky...

Žádné komentáře